Spor Tesisleri

Spor Tesisleri

MEV Koleji öğrencilerine sağlıklı bir yaşam için nezih bir ortam ve zengin spor olanakları sunar.  Yüzme havuzumuz, MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları kampüsü içinde 2010 yılında hizmete açıldı.

Havuzumuz 1000 m2’lik bir alanda ve 1.40 cm derinliğindedir. 347 ton su hacimli, 11 metre eninde 22,5 metre boyunda olan bulunan 6 kulvarlı yüzme havuzu, ozon sistemi ile dezenfekte edilmektedir.

İçerisinde kız-erkek soyunma odaları ve duş kabinleri bulunan, yarı olimpik havuzumuzda bireysel eğitim olan yüzmeyi öğreterek, öğrencilerimize enerjilerini paylaşmayı ve yardımlaşmayı öğrenmeleri üretken bir yapıya sahip olmalarını sağlanır. Hizmete girdiği ilk günden itibaren bireysel ya da ailece spor yapmak isteyenler için nezih ve temiz bir ortam sunulmaktadır.

Okulumuzda;

  • Oyun ve fiziki etkinlikler ile beden eğitimi dersleri kapsamında Ekim ve Mayıs aylarında anasınıfı ve ilkokul öğrencilerimiz yüzme eğitimi almaktadır.
  • Kasım ve Nisan aylarında ortaokul öğrencilerimiz yüzme eğitimi almaktadır.
  • Yıl boyunca sosyal etkinlik saatlerinde ilkokuldan fen lisesine kadar tüm öğrencilerimiz yüzme kulübü faaliyetlerine katılabilmektedir.
  • Eğitim-öğretim saatleri dışında Pazartesi-Çarşamba günleri Minik, Küçük, Yıldız, Gençler kategorilerinde okul takımlarımız çalışmalarını sürdürmektedir.
  • İlçe genelinde yapılan turnuvalarda takım ve bireyselde çeşitli kategorilerde birincilikleri olan okul takımlarımız İl ve İlçe genelinde turnuvalara katılmaktadırlar.