20 Şubat 2017
Haberler
Vakfımızın 36. Kuruluş Yıl Dönümünü Muhteşem Bir Coşkuyla Kutladık

Vakfımızın 36. Kuruluş Yıl Dönümünü Muhteşem Bir Coşkuyla Kutladık

19 Şubat 1981 tarihinde kurulan vakfımızın 36. Kuruluş Günü’nü coşkuyla kutladık. Ülkemizin eğitimine 36 yıldan beri hizmet eden Milli Eğitim Vakfının kuruluş yıl dönümünü kutlamak için düzenlediğimiz törenimiz Milli Eğitim Vakfı Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Doç.Dr. Sayın Aydoğan Ataünal, Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen ve İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman’ın Atatürk büstüne çelenk koyması ve saygı duruşu ile başladı.

Konferans salonunda düzenlediğimiz törenimiz de değerli velilerimizin katılımıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.Vakfın kuruluş yıl dönümü için öğrencilerimiz tarafından hazırlanan koro sahne aldı. Ardından Milli Eğitim Vakfı Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Doç.Dr. Sayın Aydoğan Ataünal, günün anlam ve önemini belirten konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında; “Milli Eğitim Vakfı neden kurulmuştur? Hem birey için hem toplum için en büyük güç eğitimdir, bilgidir ve şunu hiçbir zaman unutmamak gerekir ki Büyük Önder Atatürk’ün değişiyle ‘Mutluluk çalışkan toplumların hakkıdır’. Milli Eğitim Vakfımızın da kuruluş amacı da başarılı ve mutlu çocuklar yetiştirmektir. Burası özgürlükçü eğitim ocağıdır. Bunu gerçekleştirmek için izleyeceğiniz yol ise akıl ve bilimdir. Yaşam ortamımız eşitlikçi ve demokratik olmalıdır ve bu ortada en büyük değer ise sevgi ve saygı da olmalıdır. Vakfımıza ve bu okullar kanalıyla emeği geçen herkese şükranlarımızı sunarım.” sözleriyle vakfımızın önemini bir kez daha vurguladı.  Konuşmanın ardından 36. kuruluş yıl dönümü için düzenlenen “MEV” konulu resim ve şiir yarışmasında dereceye giren öğrencilerimize ödülleri okul müdürlerimiz ve müdür yardımcılarımız tarafından takdim edildi.  Ödül töreni sonrasında öğrencilerimiz ” Atatürk Oratoryosu” ile Atatürk’ün yolunda olduğunu vurgulayan şiirlerini okudular.  Kutlamamız solo gitar dinletisi, “MEV” şarkıları, jimnastik gösterileri, zeybek gösterileri, okul orkestrası, “MEV”de Hayat Sinevizyon gösterileri ile sona erdi.

Coşku ile geçen kutlama törenimiz misafirlerimizden büyük alkış aldı. Bir kez daha “MEV”li olmanın gururunu yaşadık.Etiketler