19 Şubat 2020
Haberler
Millî Eğitim Vakfı 39 Yaşında

Millî Eğitim Vakfı 39 Yaşında

19 Şubat 1981 tarihinde kurulan vakfımızın “39. Kuruluş Yıl Dönümü” büyük bir coşkuyla kutlandı. Ülkemizin eğitimine 39 yıldan beri hizmet eden Milli Eğitim Vakfı’nın kuruluş yıl dönümünü kutlamak için düzenlediğimiz törenimiz konferans salonunda velilerimizin katılımıyla saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Vakfımızın kuruluş yıl dönümü için öğrencilerimizin yer aldığı “MEV” okul korosu sahne aldı. Ardından Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen, günün anlam ve önemini belirten konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında; “19 Şubat 1981 tarihinde kurulan Milli Eğitim Vakfımız kurulduğu günden bu yana eğitim sisteminin temel taşlarından biri konumuna gelmiş, ülke eğitimine önemli katkılar sağlamıştır. Eğitim ve öğretimin çağdaş normlara uygun bir biçimde yapılanmasına ve sürdürülmesine katkıda bulunmak üzere, zamanın Milli Eğitim Bakanı Hasan Sağlam, ülkemizin seçkin, saygın iş adamları ve eğitimcileri tarafından kurulan Milli Eğitim Vakfı 39. yaşını doldurdu. Çocuklarımızın ifadeleri ile anlatırsak; Milli Eğitim Vakfı bir yaşam ışığı, birlik ve beraberlik, kocaman bir aile, nesilden nesile taşınan bir meşale demek, Atatürk yolundan dönmemek, geleceğe miras bırakmak, sonsuzluğa uzanmak demek…Milli Eğitim Vakfı’nın ulu önderimiz Atatürk’ün yolunda, giderek artan bir coşkuyla, daha nice yıllar eğitimimize destek vermesini diliyoruz. Doğum günün kutlu olsun Milli Eğitim Vakfı” sözleriyle vakfımızın önemini bir kez daha vurguladı.

Kutlamamız “Eğitim Hakkımız” drama gösterisi, modern dans gösterisi, “MEV’de Yaşam” sinevizyon gösterimi, 1. sınıflardan “MEV” şiirleri, öğretmen ve öğrencilerimizin birlikte yer aldığı ritm show ve öğretmenlerimizden oluşan “MEV Efeler” zeybek gösterisi ile sona erdi.

Coşku ile geçen kutlama törenimiz misafirlerimizden büyük alkış aldı.  Bir kez daha “MEV”li olmanın gururu yaşandı.

 Etiketler