10 Kasım 2019
Haberler
Cumhuriyet’in Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü Saygı ve Özlemle Andık

Cumhuriyet’in Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü Saygı ve Özlemle Andık

Türk milleti için 10 Kasım bir matem günü olmaktan çok Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte yaşayacak olan Büyük Önder Atatürk’ü anma ve onun düşüncelerini anlama günüdür. Ulusumuzun kurucusu, eşsiz devlet adamı Atatürk dün olduğu gibi bundan sonra da yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir.

Bahçe tören alanında Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen ve Anaokulu-İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman’ın Atatürk büstüne çelenk sunumuyla 10 Kasım 2019 Pazar günü sabah 09.05‘te çalan acı sirenler akabinde 1 dakikalık saygı duruşuyla Atatürk anıldı.

Konferans salonunda devam eden törenimizde, Ortaokul Müdür Yardımcımız Sayın Savaş Özdemir’in Atatürk’ümüze olan özlemini dile getirip onun izinde gitmemiz gerektiği mesajını veren konuşması coşku ile alkışlandı. Konuşmasında: ” Bugün Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aramızdan ayrılışının 81. yıldönümünde kendisi saygı, özlem, minnet ve şükran ve rahmetle anıyoruz. Atatürk’ü anmak demek, onu anlamak demektir. Atatürk’ü anlamak içinde onu tanımalıyız.”

Konuşmanın ardından öğrencilerimizin lirik dans gösterileri, zeybek gösterileri, koro ve orotoryo dinleyicilerimiz tarafından büyük alkış aldı. Söylenen duygulu şarkılar, yapılan canlandırmalar ile yürekler yandı yeniden.

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları tüm öğrenci ve öğretmenleriyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuza dek kalplerinde yaşatacaklarını bir kez daha gösterdiler.

Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, ölümünün 81. yılında saygı ve minnetle anıyoruz…Etiketler