10 Kasım 2018
Haberler
Cumhuriyet’in Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü Saygı ve Özlemle Andık

Cumhuriyet’in Kurucusu Ulu Önder Atatürk’ü Saygı ve Özlemle Andık

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları yürekleri kabartan, gözleri yaşartan ve Türk olmanın Atatürk’ün çocukları olmanın gururu ile 10 Kasım Atatürk’ü Anma Törenini gerçekleştirdi. Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen ve Anaokulu-İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman’ın Atatürk büstüne çelenk sunumuyla saat dokuzu beş geçe başlayan törenimiz  saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla devam etti.

Konferans salonunda devam eden törenimizde, Anaokulu-İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman’ın Atatürk’ümüze olan özlemi ” Unutturamaz seni hiç kimse, her yerde sen herşey de sen, bilmem ki nasıl söylesem…ATA’m sen rahat uyu, emanetini çiğnetmeyiz, çünkü her birimiz Mustafa Kemal’in İzindeyiz… O’nu sevgi,saygı,özlem ve rahmetle anıyoruz…” sözleri ile dile getirdi.

Konuşmaların ardından ” Yaşadım Diyebilmen İçin” oratoryosu,”Atatürk” konulu sinevizyon, “Kum Sanatçısı” gösterisi ve “Lirik Dans” ve  sahne aldı. Öğrencilerimiz, Atatürk’ün izlerini Atatürk’ümüze yakışır Türk genci olarak sahneye taşıyarak hem duygusal hem de gurur dolu anlar yaşattılar.Etiketler