19 Mart 2018
Haberler
Çanakkale Şehitleri Yürekleri Kabartan Coşku Dolu Bir Törenle Anıldı

Çanakkale Şehitleri Yürekleri Kabartan Coşku Dolu Bir Törenle Anıldı

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları gözleri yaşartan, Atatürk’ün çocukları olmanın gururu ile 18 Mart Çanakkale Zaferinin 103. yılını kutladı.

Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen ve Anaokulu-İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman’ın  Atatürk büstüne çelenk sunumuyla ve saygı duruşu ile başlayan törenimiz konferans salonunda İstiklal marşının okunmasıyla devam etti.  Ardından 10/B sınıfı öğrencimiz Berkay Şahin günün anlam ve önemini anlatan duygulu konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında “Bugün, tarihin en kanlı savaşlarından biri olan ve yaklaşık dokuz ay süren bir amansız mücadelenin sonunda iman ve azimle kazanılmış zaferi kutluyoruz. Çanakkale Zaferi…Şanlı tarihimizde bir altın sayfa…Bugün bizlere bu altın sayfayı açan ulu önder Atatürk’ü ve kahraman silah arkadaşlarını bir kez daha rahmet ve minnetle anıyoruz” sözlerine yer verdi. Konuşmanın ardından “Çanakkale Destanını Yaratanlar Gösterisi, Koro, Oratoryo ve Skeç” sahne aldı.

Alkışlarla ve duygu seliyle akan program bittiğinde herkes derin, anlamlı duyguların yanında onurlu Türk evlatları olduğunu hissederek salondan ayrıldı.

 Etiketler