29 Ekim 2018
Haberler
Atatürk’ün Eseri Cumhuriyet’in 95. Yıl Dönümü MEV Koleji’nde Görkemli Bir Törenle Kutlandı

Atatürk’ün Eseri Cumhuriyet’in 95. Yıl Dönümü MEV Koleji’nde Görkemli Bir Törenle Kutlandı

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları coşkuyla ve Türk olmanın Atatürk’ün ve Cumhuriyet’in çocukları olmanın gururu ile bayramı kutladı.

Çelenk töreni, kortej geçişi, saygı duruşu ve İstiklal Marşının ardından Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasında: “ Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, çağdaşlığın göstergesi, demokrasinin dayanağı, özgürlüğün güvencesi, zaferle taçlandırdığımız Kurtuluş Savaşımızın mükafatı olan cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçen, bu vatan için kanlarını döken şehitlerimizi saygıyla, rahmetle ve minnetle anıyoruz! Cumhuriyet ruhu hepimize kutlu olsun!” sözlerine yer verdi. Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen’in konuşması alkışlarla defalarca kesilerek coşkuyla dinlendi. Cumhuriyetin anlamını ve sahip çıkılmasını anlatan konuşma “Yaşasın Cumhuriyet, Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye ve Ne Mutlu Atatürk’ü Anlıyorum Diyene!” sözleri ile son buldu.

Konuşmaların ardından  İzinde Yürüdüğümüz ve Yüreklerimizdeki “ ATA’mız Bizim Yanımızda, Yaşasın Cumhuriyet “ Gösterisi sahne aldı.

Programımız temsili Atatürk’ün Zeybek Gösterisi ile son buldu. Biz bayramımızı yine coşkuyla kutladık, yine gözlerimiz yaşlı ellerimiz alkışta seyrettik  hepimiz yürekten söz verdik. Cumhuriyeti Sonsuza Kadar Koruyup Muhafaza Edeceğiz ve Bu Ruha Sahip Öğrenciler Yetiştireceğiz!

Programın sonunda Star TV Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik adına “Gençliğe İlham Veren En İyi Sunucu Ödülü” anadolu lisesi- fen lisesi  öğrencilerimiz tarafından Haber Muhabiri Sayın Melis Sander’e takdim edildi.

 Etiketler