23 Nisan 2018
Haberler
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Büyük Bir Coşkuyla Kutladık!

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını Büyük Bir Coşkuyla Kutladık!

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları yine  Atatürk’ün çocukları olmanın gururu ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının 98. yılını coşkuyla kutladı.

Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen ve Anaokulu-İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman’ın  Atatürk büstüne çelenk sunumuyla ve saygı duruşu ile başlayan törenimiz konferans salonunda İstiklal marşının okunmasıyla devam etti. Anaokulu-İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman günün anlam ve önemine dair konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmasında “ 23 Nisan 1920’de “Egemenlik kayıtsız ve şartsız milletindir.” şiarı ile kurulan ve günü milletten alan, dünyada ilk kez bir devletin doğuşunu bayram olarak çocuklara armağan edildiği gün olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız hepimize kutlu ve mutlu olsun. Cumhuriyetimiz, Milletin Meclisi, Demokrasimiz ilelebet olsun” sözlerine yer verdi.

Ardından öğrencilerimizin sergiledikleri drama oyunları, dansları, jimnastik gösterileri, koroları, keman dinletileri ve şarkıları coşku ile alkışlandı. Bize bu bayramı armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ü hürmet, minnet ve şükranla anıyoruz.

 Etiketler