“21. UNESCO-SEMEP Günü” Coşkuyla Gerçekleşti

“21. UNESCO-SEMEP Günü” Coşkuyla Gerçekleşti

2018 – 2019 ULUSLARARASI UNESCO–SEMEP Projesini  MARMARA BÖLGESİ koordinatör okul olarak MEV KOLEJİ ÖZEL BÜYÜKÇEKMECE OKULU  üstlenerek büyük bir organizasyona ev sahipliği gerçekleştirdi.

  1. ULUSLARARASI UNESCO – SEMEP Günü 11 Mayıs 2019 tarihinde MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulu’nda gerçekleştirildi.

66 okulun projelerinin sergilendiği SEMEP Günü’nde büyük bir coşku ve heyecan yaşandı. İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, , İstanbul Aydın Üniversitesi’nin akademisyenlerinden oluşan 11 jürimizin, jüri ön toplantıları kendileri için hazırlanan jüri toplantı odasında  gerçekleştirildikten sonra UNESCO-SEMEP Günü açılış konuşması koordinatör  müdürümüz sayın Salih ÖZMEN tarafından yapıldı.  Daha sonra UNESCO-SEMEP Türkiye Koordinatörü Prof. Dr. Sevinç ARCAK günün anlam ve önemine uygun konuşmasını yaptı. SEMEP Günü’ne  katılacak projeleri değerlendirmek için gelen jüri üyelerine plaketleri takdim edildi.

Sunum yapacak okullar kendileri için ayrılan masalara projelerini yerleştirdiler.  Sürdürülebilir Kalkınma İçin Yenilenebilir Enerji Kaynakları ve Küresel Enerji Verimliliğini Artırma-TEMİZ ve GÜVENİLİR ENERJİ’ konulu projeye hazırlanan öğrenciler sunumlarını jürilerle ve tüm katılımcılarla paylaştılar. .  21. UNESCO-SEMEP Günü’ne gelen özgün projelerin konularına bakıldığında, araştıran, üreten nitelikli gençlik potansiyeline sahip olduğu görüldü.

Jüri üyeleri projeleri değerlendirirken 2018-2019 SEMEP Sosyal Medya çalışmalarından örnekler, “Günden Kareler” slaytı ile o gün içerisinde yaşananlar paylaşıldı. Jürinin değerlendirmeleri sonucu “En İyi” adlı kategorilerden biriyle tüm  okullar projelerine uygun  bir dalda plaket ve sertifika ile ödüllendirildi. Sosyal medyada hazırlanan çalışma programına uygun çalışan  okullara da “Sosyal Medya Katılım Plaketi” verildi. En İyi Uygulama seçilen “İlkokul-Ortaokul ve Lise” düzeyindeki okulların öğrenci ve danışman öğretmenlerine “En İyi Uygulama Plaketi” takdim edildi “21. UNESCO-SEMEP Günü” büyük bir coşkuyla sona erdi.

Okulumuzda gerçekleşen  SEMEP Günü’ne  katılıp  emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.Etiketler