18 Eylül 2017
Haberler
2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına Çoşku ve Heyecanla Başladık

2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılına Çoşku ve Heyecanla Başladık

2017-2018 eğitim-öğretim yılımıza heyecanla ve yeni umutlarla başladık. Sabah velileri ile okula gelen öğrencilerimizi kapıda öğretmenlerimiz karşıladı. Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın İbrahim Çoksak’ın katılımı ile gerçekleşen açılış törenimiz Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen ve İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman’ın öğrenciler eşliğinde Atatürk büstüne çelenk sunmalarının ardından cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün  manevi huzurunda saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı.

Ardından açılış konuşması 2016-2017 eğitim-öğretim dönemi anadolu lisesi mezun öğrencilerimizden Yavuz Selim Yazgan,  İlkokul-Ortaokul Müdürümüz Sayın İbrahim Duman ve Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen ve Merkez Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın İbrahim Çoksak tarafından gerçekleştirildi.

Sayın YAZGAN: ” Anılarımız var okulun koridorlarında… Atatürk var bir kere, gülümseyen gözleriyle bize bakıyor. Biz de Türk:, övün, çalış, güven! sözü ışığında bize verdiği görevleri yerine getirerek açtığı yoldan yürüyüp, kurduğu cumhuriyetin temellerine sahip çıkarak, onu her anımızda yaşatarak gurur duyuyoruz. MEV ailesine sonsuz teşekkürlerimi ve saygılarımı sunuyorum” diyerek sözlerine son verdi.

Sayın DUMAN, konuşmasında  “Örnek okul modeli ile Türk Eğitimine önemli katkı sağladığına inandığım vakfımızın bir eğitim yuvası olan Büyükçekmece Okulumuza ilk defa adım atan, öğrenme heyecanı içindeki pırıl pırıl sevgili yavrularımıza, tüm öğrenci ve öğretmenlerimizle siz değerli konuklara hoşgeldiniz diyor, yeni eğitim-öğretim yılının okulumuz ve tüm ülkemiz için başarılı geçmesini diliyorum.” diyerek sözlerine son verdi.

Sayın ÖZMEN’de: “Sizlerle birlikte olmanın mutluluğu içinde, yepyeni bir heyecan ve istekle başladığımız 2017-2018 eğitim-öğretim yılının MEV Koleji ailesi için huzurlu, sağlıklı bir eğitim ortamında başarılı ve verimli geçmesini diler, tüm yöneticilerimizin, öğretmenlerimizin, personelimizin ve sevgili öğrencilerimizin yeni eğitim-öğretim yılını kutlarım” sözlerine yer verdi.

Müdürlerimizin yaptığı bu coşkulu konuşmaların ardından Sayın ÇOKSAK: “ MEV Koleji  olarak amacımız; Atatürk inkılap ve ilkelerine ve anayasada ifadesini bulan Atatürk milliyetçiliğine bağlı, Türk milletinin milli, ahlaki, manevi, tarihi ve kültürel değerlerini benimseyen, koruyan ve geliştiren, ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına ve anayasanın başlangıcındaki temel ilkelere dayanan demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş vatandaş olarak, ülkesini ve insanlığı seven bireyler yetiştirmektir.” sözlerine yer verdi.

Tüm okulun söylediği  MEV marşıyla törene sona erdi ve ilk ders zilimiz çaldı.Etiketler