18 Mayıs 2018
Haberler
19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Coşku İle Kutladık!

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını Coşku İle Kutladık!

MEV Koleji Özel Büyükçekmece Okulları coşkuyla, yürekleri kabartan, gözleri yaşartan ve Türk olmanın Atatürk’ün gençleri olmanın gururu ile bayramı kutladı.

Bahçe töreni ile başlayan kutlama konferans salonunda devam etti. Koordinatör Müdürümüz Sayın Salih Özmen günün anlam ve önemine dair konuşmasında “Mustafa Kemal ve ona inananlar neyin mücadelesini vermek için Samsuna gitti? Mustafa Kemal ve Türk milletinin var olma mücadelesi alelade bir savaş veya bir direniş değildir. Dünya tarihinde emperyalizme karşı verilmiş ve kazanılmış tek mücadeledir. Bu nedenle Türk Kurtuluş Savaşı; ezilmiş tüm mazlum milletlerde bir umut ışığıdır.  Bu mücadele Türk insanına hak ettiği değeri verme mücadelesi, 19 Mayıs ruhunu bulma mücadelesidir.  Yarını bekleyenler var… bekleme…. 19 Mayıs yarın diye bekleme…Yarın artık bu gündür…19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’dır bugün.  Göreviniz… Kutlu olsun…” sözlerine yer vererek yaptığı konuşma coşku ile alkışlandı.

Konuşmanın ardından jimnastik gösterileri, sinevizyon gösterileri, Türk halk dans gösterileri, orkestra, oratoryo, step gösterileri, drama gösterisi ile her an ayrı bir duygu yaşanmasına sebep oldu.Etiketler